Aj v Taiwane majú radi víno

18. Apríl 2018 | Blog

< Späť


 

Víno si pomaly, ale isto našlo cestu už aj v Ázii. Teda minimálne v Taiwane. Mimovládna volebná organizácia taiwanskej verejnej mienky (TPOF) vo svojom prieskume zistila, že Taiwančania uprednostnili víno pred pivom, ako aj pred trvrdým alkoholom. Pokiaľ ide o vekové skupiny víno je preferovaným nápojom pre ľudí vo veku od 35 do 54 rokov.

Ako informoval portál thedrinksbusiness.com, z prieskumu verejnej mienky vzišiel ešte jeden zaujímavý fakt. Preferencie účastníkov pri alkoholickom nápoji sa menili podľa ich členstva či preferencií k politickej strane. Členovia a sympatizanti vládnej Demokratickej progresívnej strany pijú viac tvrdý alkohol (37 %), nasleduje víno (30 %) a pivo (24 %). Členovia strany Kuomingdang zas uprednostnili víno (38 %). Až potom nasleduje pivo (32 %) a tvrdý alkohol (23 %).

Odhaduje sa, že dovoz vína do Taiwanu v minulom roku dosiahol hodnotu 183 miliónov dolárov.

Bolo by zaujímavé urobiť podobný prieskum aj na Slovensku. Len nie je isté, či by účastníci prieskumu nedávali na prvé miesto všetky tri druhy alkoholu. A to bez ohľadu či sú pravičiari alebo ľavičiari.

V každom prípade môžete ochutnať naše vína neberúc do úvahy, akému alkoholickému nápoju či politickej strane fandíte. Odporúčame napríklad Račiansku frankovku či Rulandské šedé.