Aká káva, také víno

05. December 2016 | Blog

< Späť

Spôsob ako pijete kávu veľa napovedá o vašich preferenciách pri víne. Portál businessinsider.com rozdelil jednotlivé vínne typy podľa toho, či už máte radi kávu čiernu s cukrom alebo s mliekom.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť čiernej káve chutia vína, ktoré majú pikantné tóny s jemnou kyslosťou a trpkosťou. Vína výdatnej chuti s vysokou trieslovinou dopĺňajú hustú textúru a silnú horkosť espressa. Espresso znalci ocenia víno, ktoré vykazuje odvážne príchute, ako sú čerešňa a tabak. Mohli by im chutiť aj vína červené s chuťou čokolády.

Tí, ktorí pijú kávu s mliekom indikujú k mäkšej chuti. Siahnuť by mali po starších vínach, ktoré sú hladké, ale s nízkym obsahom kyselín. Nie je žiadne prekvapenie, že tí, ktorí obľubujú kávu s cukrom vo víne preferujú istú sladkosť. Títo kávičkári by mali hľadať vína, ktoré sú bohaté na ovocné príchute.

Aj milovníci čaju majú svoj špecifický výber vína. “Čajíčkári“ preferujú vína, ktoré sú suché a obsahujú pikantné prvky. Taktiež nepohrdnú vínom, ktoré obsahuje ostré zmesi s chuťou od slivky až po dub.

Aká káva také víno by malo platiť na všetkých z nás. Veď nie je nič ľahšie to vyskúšať s NAŠIMI VÍNAMI.