Aké víno sa hodí k bravčovému mäsu?

15. Október 2019 | Blog

< Späť


 

Obdobie chudnutia je za nami. Aj keď mnohí z nás, ktorí nestihli schudnúť do plaviek sa snažia schudnúť aspoň do vetrovky, cez jeseň a zimu si doprajeme viacero ťažších jedál. Medzi chutné ale ťažšie jedlá jednoznačne patrí aj dobre bravčové mäso. Aké víno sa k nemu hodí? Odborníci hovoria, že aj biele aj červené. Dokonca by sme nemali zabúdať ani na ružové.

K bravčovému mäsu by sme si mali vyberať chuťovo silné biele alebo červené vína. „Neexistujú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá párovania vína s bravčovým mäsom, ale bohaté biele víno a šťavnaté červené bravčové mäso majú tendenciu dobre fungovať,“  tvrdí editorka spoločnosti Decanter Matt Walls. Someliér Jean-Baptiste Lemoine tvrdí, že pozor si treba dať aj na to, ako je bravčové mäso pripravené, a s akou omáčkou je podávané.

Pri jemnom prasiatku odporúča piť ľahšie štýly červeného vína. Milovníci bieleho vína by mali siahnuť po rizlingu. Pečené bravčové mäso funguje najlepšie s vínom, ktoré má vysokú kyslosť a jemnú chuť. „Pečené bravčové mäso vyžaduje niečo, čo v sebe spája bohatosť s kyslosťou, či už je to biele alebo červené víno,“ povedal Walls. Pri bravčových steakoch a klobásach treba podávať ťažšie červené vína. Suché ružové vína by mohli byť dobrým tipom pre bravčové mäso s BBQ omáčkou.

Ochutnajte k bravčovým jedlám aj naše vína ako napríklad RIZLING RÝNSKY alebo CISÁRSKY CABERNET SAUVIGNON.