Burčiak môžeme piť tento rok skôr

07. August 2018 | Blog

< Späť


 

Nadpriemerné slnečné počasie a teplo tento rok spôsobili, že hrozno dozrieva skôr. Skôr teda bude aj obľúbený rozkvasený hroznový mušt - burčiak. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR už udelilo výnimku a povolilo predaj burčiaku od 6. augusta 2018.

Tento rok bol nadpriemerne teplý a slnečný, čo významne ovplyvnilo aj vinohradníctvo a vinárstvo. Hrozno dozrieva o desať až štrnásť dní skôr a tak aj obľúbený burčiak bude skôr. Keďže zákon o vinohradníctve a vinárstve stanovuje, že burčiak sa môže predávať najskôr od 15. augusta, rozhodli sme sa udeliť výnimku,“ uviedla ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná.

Predajca je povinný v mieste predaja viditeľne na výveske burčiak označiť pojmom ‘Burčiak‘ a uviesť údaj o výrobcovi. Výnimku zo zákona o vinohradníctve a vinárstve na povolenie skoršieho predaja burčiaku udelilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na základe žiadosti Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska. „Svoju žiadosť zdôvodnili tým, že tento rok bol klimaticky nadpriemerne teplý v období vegetácie, čo sa odráža aj na skoršom dozrievaní viniča hroznorodého. Výnimka sa vzťahuje na predaj burčiaku vyrobeného výlučne z hrozna dopestovaného a spracovaného na území Slovenska v tomto roku.,“ spresňuje generálny riaditeľ sekcie poľnohospodárstva z ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Štefan Ryba.

Burčiak je druh alkoholického nápoja, ktorý sa uvádza ako „rozkvasený, teplý a žltkavo sfarbený rozkvasený hroznový mušt, obsahujúci 4 až 6 % objemu alkoholu. Jeho výroba je významne závislá od chuti výrobcu a druhu hrozna. Jeho predaj reguluje zákon o vinohradníctve a vinárstve. Burčiak možno ponúkať spotrebiteľovi v období od 15. augusta do 31. decembra kalendárneho roka zberu hrozna, z ktorého je vyrobený. Fixný termín predaja burčiaku stanovil štát po tom, ako opakovane dochádzalo k podvodom pri predaji burčiaku. Špekulujúci výrobcovia totiž zbierali nedostatočne zrelé hrozno, ktoré neobsahovalo dosť cukru a tak ho umelo ho dosladzovali. Zákon považuje 15. august za dátum, kedy je už väčšina hroznovej úrody dozretá, a teda aj dosť sladká na spracovanie.