Červené varené víno lieči

10. December 2019 | Blog

< Späť


 

Aj keď vonku to tak ešte nevyzerá, ale nikto zrejme neverí, že nás do konca zimy nečakajú mrazivé dni a noci. Pred ich príchodom si môžeme pripomenúť, akým liekom je také červené varené víno, po ktorom viacerí z nás počas mrazivých večerov siahnu.

Červené varené víno pomáha znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení, ktoré spôsobujú infarkty a mŕtvice. Jeho pitie totiž pomáha zvýšiť hladinu “dobrého“ cholesterolu a eliminovať "zlý" cholesterol, čo pomáha predchádzať upchatiu tepien a srdcových chorôb. Okrem samotného červeného vareného vína pomáha kardiovaskulárnemu systému aj muškátový orech, ktorý si do neho pridávame. Toto korenie posilňuje činnosť srdca.

Pitím vareného vína znížite aj riziko vzniku osteoporózy. Vedci predpokladajú, že resveratrol v červenom víne, ktorý má protizápalové vlastnosti, pomáha chrániť pred stratou kostnej hmoty. Ten istý reservatol pomáha taktiež omladiť bunky a spomaliť proces starnutia. Ak holdujete v zimnom období červenému varenému vínu môžete očakávať aj zlepšenie mozgovej činnosti. Pamäť vám hneď omladne. Navyše muškátový orech vo varenom víne môže pomôcť stimulovať mozog, znížiť únavu, stres a úzkosť a zlepšiť koncentráciu.

Klinčeky vo varenom víne majú antivírusové vlastnosti. Muškátový orech vo varenom víne môže pomôcť vyčistiť pečeň a obličky od toxínov a je obzvlášť účinný ako pečeňové tonikum. Môže tiež pomôcť zabrániť tvorbe obličkových kameňov. Bezvýznamnú úlohu v červenom varenom víne nemá ani škorica. Škorica má silný protizápalový účinok, znižuje opuch a obnovuje funkciu normálneho tkaniva. To môže pomôcť napríklad pri artritíde.

Či má podobné liečivé účinky aj biele varené víno, vedci nekonkretizovali. My vinári však veríme, že ani biele varené víno v rozumnom množstve nemôže nášmu telu ublížiť. Možno by som sa vyhol varenému vínu na rôznych vianočných trhoch.

Skúste liečivé účinky napríklad aj s našim červeným vareným vínom, ktoré si môžete pripraviť z nášho RAČIANSKA FRANKOVKA.