Čomu máte dať prednosť? Vínu alebo čokoláde?

01. August 2017 | Blog

< Späť


 

V dnešnej dobe je „in“ len ten, kto športuje a zdravo sa stravuje. Na konci dlhého týždňa tréningov a “krabičkových“ zdravých obedov si však treba aspoň trošku užiť. Predstavte si, že pre zachovanie vašej vyšportovanej postavy sa budete musieť rozhodnúť, či dáte počas piatkového či sobotňajšieho večera prednosť vínu alebo čokoláde. Portál womenshealthmag.com spolu s odborníkmi porovnal výhody a nevýhody u oboch maškŕt.

ČOKOLÁDA

Čokoláda má isté zdravotné výhody. Obsahuje totiž kakaové flavanoly, ktoré sa považujú za zdravé pre srdce, pretože pomáhajú znižovať krvný tlak a tuky v krvi. Bohužiaľ nad týmito výhodami prevažuje fakt, že čokoláda má vysoký obsah tuku a cukru.

VÍNO

Ako všetci vieme pohár vína má pozitívne účinky na zdravie. Červené víno obsahuje polyfenoly, ktoré sú silnými antioxidantmi, ktoré môžu posilniť imunitné funkcie a zlepšiť pružnosť krvných ciev. Výskumy poukazujú aj na to, že resveratrol z prírodnej zlúčeniny červeného vína zlepšuje kontrolu hladiny cukru v krvi, znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak, okrem zaostrenia pamäte podporuje aj protirakovinové účinky.

Verdikt je teda jasný! Na základe kalórií, tuku, cukru a sacharidov je jasným víťazom pohár vína. Je tu aj možnosť, že si k vínu dáte aj tmavú čokoládu, ktorá osahuje najmenej 70 % kakaa. To je asi najlepšia voľba, ktorá uspokojí obe požiadavky.

Skúste skombinovať tmavú čokoládu aj s našimi vínami  Cabernet Sauvignon alebo Cisársky Tramín červený.