Korona odchádza, grilovačky prichádzajú

19. Máj 2020 | Blog

< Späť


 

Vyzerá to tak, že koronakríza pomaly odchádza do zabudnutia. Milovníci grilovačiek tak môžu zahájiť svoju sezónu. Ja načase zopakovať si zopár rád o víne a grilovanom jedle.

Medzi chutné ale ťažšie jedlá jednoznačne patrí aj dobre grilované bravčové mäso. Po akom víne by sme mali siahnuť k takej dobre ugrilovanej krkovičke? Odborníci hovoria, že aj biele aj červené. Dokonca by sme nemali zabúdať ani na ružové. K bravčovému mäsu by sme si mali vyberať chuťovo silné biele alebo červené vína. Pozor si treba dať na to, ako je bravčové mäso pripravené, a s akou omáčkou je podávané. Pri jemnom prasiatku odporúčajú experti piť ľahšie štýly červeného vína. Milovníci bieleho vína by mali siahnuť po rizlingu. Pečené bravčové mäso funguje najlepšie s vínom, ktoré má vysokú kyslosť a jemnú chuť. Pri bravčových steakoch a klobásach treba podávať ťažšie červené vína. Suché ružové vína by mohli byť dobrým tipom pre bravčové mäso s BBQ omáčkou.

Netreba zabudnúť ani na fakt, že pitie vychladeného červeného vína počas letných dní nie je žiadnym hriechom. Samozrejme nič sa nesmie preháňať, ale správne vychladené červené víno, môže byť skvelou náhradou za tradičné vychladené biele či ružové vína. My odporúčame vychladiť si červené víno na 13 až 11 stupňov celziových. K dobrému teľaciemu steaku na grile či kvalitne spálenému hovädziemu hamburgeru a správne chrumkavej klobáse samozrejme patrí červené víno. A podávať ho počas leta teplé je pre viacerých z nás priam nechutné.

Grilovanú kuracinku určite neurazíme žiadnym bielym ľahkým alebo ružovým vínom. Pre tých, ktorí z grilu vyjedajú len zeleninu by taktiež mali siahnuť po bielom či ružovom víne.

Všetky druhy vín vhodné na grilovanie nájdete aj v našom eshope. Stačí si objednať a my vám víno dovezieme.