Len aby sme v hanbe nezostali

07. Február 2017 | Blog

< Späť

Určite to poznáte. S partnerom alebo s pár priateľmi sa vyberiete na ochutnávku vín. Okrem vychutnania si kvalitných značiek sa chcete aj uvoľniť a zabaviť. Neraz sa však to môže skončiť tak, ako ste si neželali. A na druhý deň vás trápia výčitky svedomia, či ste to v ten večer príliš neprehnali. Ak nie sme zvyknutí pohybovať sa na takých akciách, ako je napríklad ochutnávka vín, treba pozorne sledovať svoje reakcie.

Ako si správne vychutnať kvalitné vína a neprehnať to?

Ako uvádza známy český expert na spoločenskú etiketu Ladislav Špaček, prvým signálom, že sa večer nemusí podariť podľa vašich predstáv, sú časté prípitky. Vtedy sme totiž nútení napiť sa častejšie, ako by sme chceli. „Prvým varovným signálom je pocit tepla a nutkanie odložiť si sako či povoliť kravatu,“ uvádza vo svojej knihe Nová veľká kniha etikety Špaček.

Ďalším varovným signálom, ktorý by ste nemali prehliadnuť, je náhly príchod dobrej nálady. Ak zistíme, že sa cítime výborne, aj keď sme sa vlastne na ochutnávku vôbec netešili, a ak si myslíme, že sme veľmi zábavní, mali by sme urýchlene v koštovaní vína pribrzdiť. Ak viete, že to nie je vo vašich silách, tak radšej zvoľte odchod domov. Dobrá povesť je totiž viac ako dobrá zábava.

Ochutnávku vín z kolekcie Grand Vin a Palugyay môžete zažiť už tento piatok 10. februára. Prihlásiť sa môžete na našej stránke Facebooku.