Letný piknik s vínami

13. August 2019 | Blog

< Späť


 

Leto nám vrcholí. Aj tí, ktorí už absolvovali dovolenku sa neraz v práci pristihnú pri tom, aké by to bolo fajn niekde na lúke či pri mori sedieť na deke a vychutnávať si tak dobré jedlo ako aj kvalitné pitie. Ak sa vám podarí v najbližších dňoch splniť si tento vskutku nenáročný sen, okrem zabalenia dobrého jedla a kvalitného vína, nezabudnite aj na dôležité maličkosti.

Netreba napríklad zabudnúť na vývrtku. Každý ju berie pri pikniku za samozrejmosť. Len si skúste predstaviť, keby ste ju náhodou zabudli. Otváranie fľaše vína kľúčmi alebo prstom by nemuselo dopadnúť podľa predstáv. A zostať smädný na pikniku tiež nie je výhra. Prípadne si môžete zobrať vína so závitom. Nie zlým nápadom je zobrať si so sebou aj zopár vreciek s ľadom. Pekne vychladené vína počas letných horúcich dní určite viac potešia.

Pravdepodobne nebudete mať k dispozícii poháre vhodné pre rôzne druhy vín. Namiesto toho je možnosť použiť plastové poháre. Skutočné sklo však poskytuje lepší zážitok a životné prostredie vám poďakuje. Zvážte objednanie držiaka na piknikové poháre na víno. Pretože život je príliš krátky na to, aby ste strávili čas vyvažovaním pohára na hrboľatej tráve alebo piesku.

Otázkou však je, ktoré vína by ste si mali na piknik vziať? Vybrali sme päť ideálnych piknikových vín z našej produkcie:

Rulandské šedé

Chardonnay

Svätovavrinecké

Račianska frankovka

Rulandské modré