Môže biele víno zvýšiť riziko vzniku rakoviny?

10. Apríl 2018 | Blog

< Späť


 

Nielen na našej stránke ste sa mohli už viackrát dočítať, že vína sú v rozumnom množstve pre naše zdravie viac prospešné ako škodlivé. Lekárski vedci sa však začali zamýšľať aj nad otázkou, či nám víno vie aj dramaticky poškodiť zdravie. Najnovšie si položili otázku, či nekontrolovateľné pitie bieleho vína môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny.

Na nič prevratné však zatiaľ neprišli. Všetky dostupné štúdie síce zistili možnú súvislosť medzi pitím veľkého množstva bieleho vína a vznikom zhubného nádoru, prirovnávajú to však ku škodlivosti nepatrného množstva arzénu vo víne. V roku 2015 sa americký súd zaoberal otázkou, či kalifornské vína mohli otráviť spotrebiteľov arzénom. Nakoniec sa súd priklonil k štúdii, podľa ktorej malé koncentrácie arzénu, ktoré boli prítomné v testovaných vínach, sú pre ľudskú spotrebu bezpečné. Prítomný arzén vo víne totiž nepredstavoval pre vinárov žiadne väčšie riziko vymykajúce sa z bežného života. To isté platí aj pre štúdie, ktoré zistili možnú súvislosť medzi bielym vínom a zhubným nádorom.

Niektorí vedci však upozorňujú, že by sme sa mali vyhnúť súčasnému pitiu bieleho vína a slneniu.

Ochutnajte aj naše biele vína, ktoré nájdete v eshope. Nenechajte si napríklad ujsť Cisársky Tramín červený či Rulandské šedé.