Niekde sa v práci nepije, inde áno

04. Marec 2019 | Blog

< Späť


 

Poznáme zamestnania, kde na alkohol ani nemôžete pozrieť. Či už z dôvodu, že by ste mohli ohroziť na živote seba alebo ostatných, alebo preto, že váš šéf je vyliečený alkoholik, ktorý už z celej duše neznáša alkoholické nápoje. Poznáme však aj zamestnania, v ktorých sa víno či pivo popíja zvesela. Sú aj povolania, ktoré si miernu dávku alkoholu dokonca vyžadujú. Portál vinepair.com zverejnil štúdiu skúmajúcu popíjanie na pracovisku, ktorú vypracovala spoločnosť Niznik Behavioral Health (NBH). Na základe nej je už známych päť odvetví, v ktorých sa alkohol konzumuje najviac.

Na prvom mieste sa umiestnilo odvetvie technológie. Technologické spoločnosti Silicon Valley sú neslávne známe čo sa týka ich internej politiky a laxného prístupu ku konzumácii alkoholu. Napríklad Twitter a Glassdoor ponúkajú pivo zadarmo po celý deň a GitHub a Yelp majú výčap. Na ďalších miestach v rebríčku sa umiestnili odvetvia konštrukcie, marketing a reklama a umenie, zábava a rekreácia. Na piatom mieste skončili informačné služby a spracovanie údajov.

Štúdia skúmala viac ako tisíc zamestnancov pracujúcich na plný úväzok. Ako najprijateľnejší alkohol na popíjanie so spolupracovníkmi bolo pivo, po ktorom nasleduje víno, šampanské, whisky a vodka. Priemerný počet prijateľných nápojov, ktoré mohli spolupracovníci konzumovať boli dva. Takmer 50 percent respondentov z rôznych odvetví sa dohodlo, že pitie s ich šéfom alebo spolupracovníkmi zlepší ich vzťah a 24 percent uviedlo, že pitie alkoholu bolo súčasťou udalostí spojených s tímovou oslavou.

My vám odporúčame popíjať víno, a to hlavne v čase osobného voľna. Odporúčame vám napríklad aj naše RULANDSKÉ ŠEDÉ alebo RULANDSKÉ MODRÉ.