Nižší výnos nahradila vyššia kvalita

13. September 2017 | Blog

< Späť


 

S generálny riaditeľom Villa Vino Rača Jánom Kramplom sme sa rozprávali o tohtoročnej vrcholiacej sezóne. Okrem iného nám prezradil, aká bola úroda hrozna, aký bude tento ročník račianských vín, a ktoré druhy vín budú v tomto roku na špičkovej úrovni.

Ako hodnotíte tohtoročnú sezónu?

Naše vinárstvo a vinohrady sa nachádzajú v tzv. miernom klimatickom pásme, ktoré je charakteristické striedaním ročných období, miernymi zimami s dostatočnými zrážkami a s priemernou ročnou dobou slnečného situ 2 100 hodín za vegetáciu. Všetky tieto charakteristiky sú podmienené vývojom počasia v danom roku a preto každý ročník je osobitý. Začiatok jari a teda aj začiatok života vo vinici bol kvôli priaznivým teplotám v marci skorší ako po iné roky. Prebudený vinohrad následne zasiahol jarný mráz, no príroda sa s týmto neduhom popasovala a dokázala zo záložných púčikov vyhnať nové letorasty. Najväčší problém nám spôsobilo krupobitie, ktoré poškodilo hrozno a dalo tak priestor chorobám. V septembri následne nastúpili typické rozdiely v denných a nočných teplotách, ktoré v našom vinohradníckom regióne zabezpečujú pozitívny vývoj aromatických látok v hrozne. Týmto by som zhrnul tohtoročnú vinársku sezónu ako priemernú.

Ktoré faktory najviac ovplyvnili tohtoročné hospodárenie?

Nakoľko sa nachádzame ešte len na začiatku vinobrania, vplyvy na tohtoročné hospodárenie ešte stále trvajú. Pre kataster viníc v Rači sú zimné mrazy zriedkavé, častejšie sme boli svedkami jarných mrazov. Úroveň poškodenia jarným mrazom je ovplyvnená orientáciou svahu, sklonom terénu a pestovanou odrodou. Jarný mráz spolu s ľadovcom, ktorý prišiel dvakrát, má na svedomí pokles úrody až o 30 %.

Ako sa vám podarilo s nepriaznivými faktormi bojovať?

Kvalita hrozna sa vždy odvíja od súhru biologických, technologických a technických predpokladov. V prvom rade sa snažíme nepriaznivé faktory vo vinici predvídať, aby sme ich dokázali eliminovať už na začiatku. K tomu patrí sledovanie meteorologických javov, nakoľko sa všetky negatívne vplyvy na vinicu, teda aj na víno, odvíjajú od počasia. Správnou signalizáciou, určením termínu nepriaznivého faktoru, dokážeme správne načasovať jednotlivé agrotechnické zásahy. Minimalizujeme tak zbytočné zásahy vo vinici, ktoré napríklad v prípade ochrany viniča pred škodcami a chorobami postrekmi zaťažujú životné prostredie a aj našu ekonomiku. Samozrejme, že počasie je nevyspytateľné a niekedy treba zakročiť aj razantnejšie. Tak to bolo aj po krupobití, kedy sme správnym postrekom museli ošetriť rany na hrozne, aby udržali správnu kvalitu pre zber.  Správnou agrotechnikou, riadenou výživou a ochranou porastu pred vývojovými štádiami škodcov sa nám podarilo udržať kvalitu hrozna na veľmi dobrej úrovni.

Budete od štátu žiadať aj nejakú finančnú náhradu? Ak áno, akú vysokú a za čo?

To dokážeme zodpovedať až po skončení vinobrania a následnom ekonomickom zhodnotení pestovania hrozna.

Aký bude podľa vás ročník 2017?

Na základe priaznivého vývoja počasia koncom leta predpokladám, že kvalita hrozna bude viac ako priemerná. Už teraz mnohé odrody dosahujú cukornatosť 20°NM. Špeciálne by som vyzdvihol modré odrody viniča, ktoré so skorším nástupom zamäkania a vyfarbovania majú dlhší čas na akumuláciu cukrov, fenolických a aromatických látok. Vzhľadom ku korelačným vzťahom medzi nižšou úrodou, teplotou a dostatočným slnečným svitom je predpokladaný správny pomer cukrov, kyselín, aromatických i fenolických látok.

Ktoré druhy vína Villa Vino Rača respektíve Palugyay budú v tomto roku najlepšie?

O každej odrode sa môžeme vyjadriť, že bude najlepšia, nakoľko tento ročník je charakteristický síce nižším výnosom ale vyššou kvalitou. Rok 2017 praje neskoršie dozrievajúcim odrodám, ako sú z bielych Rizling rýnsky, Tramín červený alebo Chardonnay, z modrých Cabernet Sauvignon. Samozrejme aj naša vlajková loď - Frankovka modrá má predpoklady stať sa po zbere špičkovým vínom.

Prinášate svojim zákazníkom aj novinky, alebo ste zostali už pri overených značkách?

Síce sme vinárstvo s dlhou tradíciou a históriou, ale sledujeme novodobé trendy a záujmy našich zákazníkov. Snažíme sa tak ponúknuť skĺbenie všetkých týchto faktorov v našich výrobkoch. Tento rok preto vznikla nová rada s názvom Excellence, pre ktorú sme vybrali tradičné odrody ako sú Sauvignon, Tramín červený a Frankovka modrá v polosuchom prevedení. Víno je fľašované v pollitrových fľašiach s pútajúcou zlatou etiketou. Vína nám získali už mnoho ocenení na domácich i zahraničných súťažiach. Frankovka modrá rosé sa dokonca umiestnila v Národnom salóne vín.

V akom štádiu je vinobranie?

Zatiaľ sme oberali hrozno len pre burčiak na blížiace sa Račianske vinobranie. V našom vinárstve si dávame záležať na správnej technologickej zrelosti každej jednej odrody, teda správnom pomere cukrov, kyselín, aromatických a fenolických látkach, u modrých odrôd aj antokyanov čiže farbív. Na dennej báze kontrolujeme kvalitu hrozna v našich vinohradoch, aby sme následne dokázali zabezpečiť kvalitnú surovinu pre výrobu vína.

Koľko tón hrozna sa vám podarí obrať a koľko litrov vína plánujete v tomto roku vyrobiť?

Nakoľko sme stále ešte v plnom prúde vinobrania, nemáme presné údaje. No vieme, že to bude približne o 30 % menej ako máme plán.

Čo vás ešte v tomto roku čaká?

Čaká nás ešte mnoho práce v pivnici, aby sme kvalitu hrozna dokázali preniesť aj do kvality vína. Zahŕňa to mnoho technologických postupov, ktoré prispôsobujeme daným vlastnostiam hrozna. Tento rok budeme naplno využívať funkciu triediaceho pultu, na ktorom sme schopný odstrániť prevažnú väčšinu poškodených bobúľ. Následne má náš výrobný riaditeľ kvalitnú vstupnú surovinu pre kvalitné víno. Ešte sú však pred nami dva mesiace vinobrania, musíme teda zabezpečiť ochranu hrozna pred lesnou zverou a náletmi škorcov. A ak nám počasie dopraje, aj zber pre ľadové víno.