Pohár vína na raňajky nie je problémom

06. Október 2017 | Blog

< Späť


 

V našich končinách sme zvyknutí na vôňu rannej kávy a príjemnú chuť večerného vína. Čo by ste povedali, keby ste ráno pohár kávy vymenili za hlt rulandského? Môže to znieť poburujúco, ale ten kto pije víno zodpovedne a v primeranom množstve môže si dať k vareným vajíčkam či k chlebu so šunkou a syrom pokojne aj pohár vína.

Nejde o žiadnu novinku. Pitie vína na raňajky poznáme už zo 16. storočia. V tej dobe bolo totiž jednoducho čistejšie ako voda.

Ako píše portál independent.co.uk, víno v Európe, a to najmä v Španielsku, Francúzsku a Taliansku, je veľmi dôležitou súčasťou života. "Nemyslím si, že ľudia v týchto krajinách pijú víno na to, aby sa opili. Víno s jedlom je o niečom viac. Je to stretnutie priateľov a rodiny a o potešení, ktoré to prináša,“ citoval spomínaný portál výkonného riaditeľa spoločnosti Vino Beano Roba Edwardsa.

Víno na raňajky odporúčajú aj vedci. Podľa výskumov má pohár červeného vína na raňajky zdravotné prínosy pri riadení cholesterolu a pri ochrane srdca. Takže skúsme na raňajky vymeniť kultúru kávy za kultúru vína.

Skúste raňajkovať aj s našimi vínami DEVÍN alebo RIZLING VLAŠSKÝ.