Predaj burčiaku bude naďalej obmedzený

24. Október 2018 | Blog

< Späť


 

Ten, kto sa tešil, že výroba burčiaku na Slovensku nebude časovo obmedzená, musí byť sklamaný. Poslancom Národnej rady SR za opozičnú stranu SaS sa totiž nepodarilo v pléne presadiť svoju novelu zákona o vinohradníctve a vinárstve, na základe ktorej by sa slovenským vinárom odstránili prekážky predaja burčiaka. Liberálni poslanci Radoslav Pavelka a Anna Zemanová chceli zrušiť termín, odkedy sa môže na Slovensku burčiak predávať. Keďže sa poslancov nepodarilo presvedčiť, naďalej platí, že predávať burčiak sa môže od 15. augusta.

„Obmedzenie predaja burčiaku termínom od 15. augusta slovenským vinárom spôsobuje ťažkosti nielen v prípade, ak hrozno dozreje skôr, pretože je potrebné surovinu spracovať. Slovenských spracovateľov hrozna toto časové obmedzenie dostáva zároveň do pozície nekonkurencieschopného súťažiaceho subjektu na trhu, keďže v okolitých štátoch takéto obmedzenie buď nie je, alebo je časovo výhodnejšie,“ myslia si liberálni poslanci. Za ich novelu zákona hlasovalo 70 poslancov zo 145 prítomných. Hlasovania sa zdržalo až 66 poslancov.

V Českej republike je nápoj s označením “burčák“ napríklad povolené predávať už od 1. augusta. „Keďže v Európskej únii je jednou zo základných slobôd voľný pohyb tovaru, predaj burčiakov označených iným názvom než burčiak z okolitých štátov na Slovensku zakázať a obmedziť nemôžeme. Obmedzenie predaja burčiaka považujeme za neopodstatnené aj z dôvodu, že zákon povoľuje počas kvasenia burčiaka proces kvasenia zastaviť a opätovne ho uviesť do kvasenia a následne ponúkať spotrebiteľovi,“ konštatovali poslanci.

Ministerstvo pôdohospodárstva tento rok pre nadpriemerné slnečné počasie a teplo, ktoré spôsobilo skoršie dozrievanie hrozna, udelilo výnimku pre obľúbený rozkvasený hroznový mušt. Povolilo predaj burčiaku od 6. augusta.

Burčiak je druh alkoholického nápoja, ktorý sa uvádza ako „rozkvasený, teplý a žltkavo sfarbený rozkvasený hroznový mušt, obsahujúci 4 až 6 % objemu alkoholu. Jeho výroba je významne závislá od chuti výrobcu a druhu hrozna. Jeho predaj reguluje zákon o vinohradníctve a vinárstve. Burčiak možno ponúkať spotrebiteľovi v období od 15. augusta do 31. decembra kalendárneho roka zberu hrozna, z ktorého je vyrobený. Fixný termín predaja burčiaku stanovil štát po tom, ako opakovane dochádzalo k podvodom pri predaji burčiaku. Špekulujúci výrobcovia totiž zbierali nedostatočne zrelé hrozno, ktoré neobsahovalo dosť cukru a tak ho umelo dosladzovali.

Sezónu buričaku už máme za sebou. Vyskúšajte preto naše vína TEREZIÁNSKU FRANKOVKU alebo CHARDONNAY.