ROZHOVOR: Chceme naďalej vyrábať vína, ktoré ľuďom chutia

26. Február 2018 | Blog

< Späť


 

S generálny riaditeľom Villa Vino Rača Jánom Kramplom sme sa rozprávali nielen o minulej sezóne, ale aj o tej nadchádzajúcej.

Mnohí sa nazdávajú, že ako nastane zima majú vinári konečne kľud a po večeroch degustujú plody svojej práce. Je to skutočne tak?

Zimná sezóna síce nie je hektická tak ako je jesenná, oberačková. No práve v zime sa víno v pivnici vyvíja a tvorí sa jeho charakter. Preto je návšteva pivnice a kontrola stav vína dôležitou dennodennou úlohou pre pivničného majstra. Rozhoduje o budúcnosti vína, či pôjde na jar do fľaše alebo či si pobudne ešte nejaké mesiace v dubovom sude.

Taktiež obdobie Vianoc a Nového roka je najsilnejším obdobím pre náš obchod. Spotreba vína na sviatky rapídne stúpne, organizujú sa rôzne večierky. Takéto eventy sme schopní zabezpečiť aj v našich priestoroch, prípadne si nás zákazníci volajú do rôznych prevádzok po celom Slovensku. Čiže v zimnom období sa silno venujeme aj prezentácii vína a vinárstva.

O mesiac nás čakajú prvé jarné dni. S akými prácami sa začína vo vinohrade?

Najdôležitejší je vo vinici v zime zimný rez, ktorým sa predurčí kvalita hrozna daného roka. Regulujeme ním záťaž vo vinici a snažíme sa dbať skôr na budúcu kvalitu hrozna ako na kvantitu. Následne treba vinič poviazať. Doplnkovými prácami sú oprava drôtenky a vedenia viniča. No v zime má vinič hlavne odpočívať a naberať sily na nadchádzajúcu sezónu.

Začiatkom jari začínajú vinári uvádzať na trh hotové vína predchádzajúceho ročníka, ako hodnotíte ich kvalitu? Ktoré vína vytŕčajú svojou kvalitou z davu?

Na posledný ročník nemal asi nikto príliš veľké nároky. Potrápili nás jarné mrazy, v lete krupobitie a jeseň by mohla byť o trošku teplejšia. No možno práve preto nás víno prekvapilo v pivnici. Biele vína sú v aróme intenzívne a v chuti krásne vyvážené. Červené vína obsahujú dostatok alkoholu a trieslovín, čiže sú vhodné na vyzrievanie v dubových sudoch. Predpokladám, že to budú práve červené vína, ktoré budú z tohto ročníka vytŕčať z davu. Keďže sme vinárstvo, ktoré sa orientuje na Frankovku modrú, nesmierne nás to teší.

Je určite ťažké predpovedať, aký bude nadchádzajúci ročník. Ako skúsený vinár však nejaké očakávania máte. Aký teda bude?

Keďže je zatiaľ zima veľmi mierna, môžeme len dúfať, že sa neozve v priebehu apríla a mája jarnými mrazíkmi. Vtedy už nám vinič pučí a je na mráz najnáchylnejší. Samozrejme veríme v nadpriemerný rok, ktorý prinesie veľa vlahy a slnka pre naše vinohrady. No meteorológia ešte nie je tak vyspelá, aby sme to vedeli povedať s presnosťou.

Aké úspechy by vás potešili v novom vinárskom roku?

Objektívnym meradlom vinárskeho úspechu sú súťaže vín, ktoré sa konajú či už na domácej pôde alebo v zahraničí. Každým rokom získavame väčší a väčší počet ocenení za naše víno a preto by sme chceli v tejto rastúcej krivke zotrvať. Najvýznamnejšou slovenskou súťažou vín je Národní salón vín SR, v ktorom sa v roku 2017 umiestnilo osem našich vín. V roku 2018 budeme robiť všetko preto, aby ich bolo ešte viac. No najväčším úspechom a uznaním pre vinára je, keď sa zákazníci vracajú k jeho vínam. Preto máme záväzok do Nového roku každý rok ten istý, vyrábať vína, ktoré ľuďom chutia, ktoré si obľúbia a dokážu vychutnať na akejkoľvek príležitosti.