S vínom proti jesenným depresiám

12. September 2019 | Blog

< Späť


 

Jeseň je za dverami. Dni sa nám pomaly krátia a veľa z nás čoraz častejšie upadá do depresie. Nie tej už chorobnej, ale do tej klasickej jesennej. Aj na tento problém však existuje liek. Kto tipoval, že ním je víno, nemýlil sa. Tentokrát španielski vedci totiž zistili, že jeden až dva poháre vína denne zaženú depresívne stavy. Ich štúdia bola uverejnená v časopise BMC Medicine.

Na výskume sa zúčastnilo takmer tri tisíc mužov a tri tisíc žien. Respondentov vedci testovali sedem rokov. Všetci účastníci boli vo veku 55 až 80 rokov, ktorí nemali diagnózu zvanú depresiu a ktorí neboli ani závislí na alkohole. Vedci napokon zistili, že tí ktorí pili mierne množstvá vína (5 až 15 gramov denne) mali menšiu pravdepodobnosť depresie. Okrem toho vedci zistili, že u tých, ktorí pili mierne množstvo vína celý týždeň existuje ešte nižšie riziko depresie.

S ničím však netreba preháňať. Pri väčšom pití vína, čiže viac ako desať pohárov vína týždenne, sa riziko vzniku depresie naopak zvyšuje.

Skúste predísť depresiám aj vďaka našim vínam CISÁRSKY CABERNET SAUVIGNON alebo TEREZIÁNSKA FRANKOVKA, ktoré si môžete objednať aj prostredníctvom nášho ESHOPU.