Slovenskí vinári očakávajú výborný ročník

04. November 2019 | Blog

< Späť


 

Milovníci slovenského vína sa môžu tešiť. Slovenskí vinári hlásia výborný ročník, umocnený nadpriemernou kvalitou hrozna. Vinárom prialo počasie. Dostatočné množstvo zrážok, žiadne krupobitia a choroby sa postarali o nadpriemernú kvalitu hrozna. V porovnaní s ročníkom 2018 sa oberalo o dva týždne neskôr.

“Tohtoročná úroda hrozna na Slovensku je na úrovni 5 ton hrozna na hektár. Hrozno zrelo postupne a je výhľad na peknú harmóniu vína, a to vďaka vyváženému pomeru cukrov a kyselín. Dôkazom toho sú mladé vína zo skorých odrôd, ktoré sú takmer hotové a na trh sa dostanú už v novembri,“ uviedol vinársky odborník Štefan Ailer. Podľa neho aktuálny ročník 2019 pripomína ročník 2017, a to najmä v primeranej vyzretosti vína, jeho sviežosti a ovocnosti. Nedá sa pritom určiť, ktorá odroda je najlepšia. Vždy je dôležitá kvalita a zdravotný stav konkrétnych strapcov, a to až keď sa privezú do pivnice. Podľa Ailera sa vo vyspelých vinárskych krajinách často konzumujú zmesi odrôd (tzv. cuvée) a značky, ktoré prezentujú menej odrodu a viac serióznosť výrobcu.

Rovnako kvalitné by mali byť i vína z neskorého zberu. „Môžeme sa tešiť na veľké výberové biele i červené vína a platí to pre všetky odrody vína z hrozna pestovaného na Slovensku. Boli hrozienka i cibéby. Jediným rizikom boli lesná zver a škorce,“ upozorňuje Ailer, podľa ktorého neskôr oberanému hroznu pomohlo i babie leto v polovici októbra.

Slováci sa môžu tešiť na prvé mladé vína z výnimočného ročníka ako jedni z prvých Európanov, a to už dnes 4. novembra. Slovenská legislatíva totiž umožňuje oficiálne začať predaj mladého vína už v prvý novembrový pondelok. Výborný ročník navyše predurčuje na archiváciu výborne vyzreté vína.

Ochutnajte aj naše kvalitné vína ako napríklad RULANDSKÉ ŠEDÉ alebo CISÁRSKY TREMÍN ČERVENÝ.