Správne vychladené vína osviežia

19. Jún 2019 | Blog

< Späť


 

Leto je tu. Mnohí vinári rozmýšľajú, ako udržať víno v tých správnych teplotách. Tak, aby víno nestratilo na svojej chuti, ale aby počas horúcich dní a nocí osviežilo.

Najtradičnejším prostriedkom pre správne vychladenie vína je chladnička. Červené víno dajte do chladničky asi na 20 minút pred jeho podávaním. Biele a ružové víno môžete pokojne nechať v chladničke aj jednu hodinu. Báť by sme sa nemali ani mrazničky. Pri takomto spôsobe chladenia však musíme byť ostražití, čas chladenia sa totiž logicky výrazne skráti. Zabudnúť na víno v mrazničke môže mať za následok, že víno nebudeme piť, ale lízať.

Poznáme aj netradičné spôsoby chladenia. Takzvané ľadové vedro je pekným ležérnym spôsobom, ako vychladiť víno. Stačí vybrať vedro z pivnice a dať do neho ľad alebo len studenú vodu. Ďalším ležérnym spôsobom vychladenia vína sú nekonvenčné kocky ľadu. Do nádoby na ľad nalejeme zvyšky vína a dáme do mrazničky. Pri ďalšom pití vína potom už stačí len do teplého vína nahádzať aj ľadové kocky z vína.

Skúste si urobiť ľadové kocky vína aj z našich vín, ktoré si môžete objednať aj prostredníctvom nášho ESHOPU.