Syrový pohár a škaredý sveter

18. December 2017 | Blog

< Späť

Vianoce už intenzívne klopú na dvere a vy ešte nemáte darček pre svojich najbližších? Máme pre vás dva typy na darčeky vhodné najmä pre vinárov. Dokonca si ich môžete vyrobiť svojpomocne, takže o to bude váš darček cennejší.


Syrový pohár

Je známe, že syr sa hodí k vínu. Jedna fínska spoločnosť na oslavu stého výročia nezávislosti Fínska vyrobila syrový pohár. Z neho si mohli milovníci vína v pokoji vychutnávať svoje obľúbené víno. Po jeho dopití sa potom bez zábran mohli zahryznúť do svojho pohára. Problémom však je, že fínska firma predávala syrový pohár len jeden deň, počas osláv nezávislosti.

Vám však nič nebráni v tom, aby ste pre svojho partnera či blízkeho podobný pohár vyrobili svojpomocne. Stačí vám na to väčší kus tvrdého syra a trpezlivosť. Do vami vyrobeného syrového pohára vložíte kus svojho JA a dokonca ušetríte nemalé prostriedky, keďže pár syrových fínskych pohárov stál 5 tisíc dolárov.


 

Škaredý sveter

Pre tých najväčších milovníkov vína, ktorí sa pred svojimi blízkymi či nadriadenými niekedy pri jeho pití aj schovávajú, odporúčame “škaredý vianočný sveter“. Nemenovaní génovia vymysleli sveter so skrýšou v podobe vianočnej ponožky umiestnenej na hrudi. Do nej sa schová celá fľaša vína, čiže ju budete mať stále po ruke. Potom už stačí použiť len slamku a víno si môžete vychutnávať neustále.

Škaredý vianočný sveter síce nie je lacná záležitosť (necelých 100 dolárov), ale pre šikovné mamičky či partnerky by nemalo byť problémom ho do Vianoc ešte uštrikovať.

K vyššie uvedeným darčekom skúste pribaliť aj naše vína  Cabernet Sauvignon alebo Cisársky Tramín červený.