Tešme sa na víno! Pôst sa končí.

28. Marec 2018 | Blog

< Späť


 

Už o chvíľu sa nám skončí pôstne obdobie. Vinári, ktorí sa počas neho aspoň trochu snažili zriecť svojho obľúbeného nápoja, sa môžu pomaly tešiť. Čo môže byť lepšie ako stráviť Veľkonočnú nedeľu s pohárom dobrého vína. A keď k tomu ešte pridáme kvalitnú čokoládu, nie je čo riešiť.

História vína a čokolády nie je príliš dlhá. Pred zhruba šestnástimi rokmi istého Kevina Arnolda inšpiroval článok o antioxidačných a zdravotných vlastnostiach kakaového bôbu. Keďže aj víno sa vyznačuje svojou schopnosťou prispieť k lepšiemu zdraviu, ideálna kombinácia bola na svete. Prvýkrát bola vyskúšaná vo vinohradníckej oblasti Helderberg v Južnej Afrike.

Kombinovanie vína a čokolády má aj svoje pravidlá. Ako informoval portál winerist.com, nikdy by sa nemala čokoláda otvárať skôr ako fľaša vína. Čokoládu si treba nechať roztaviť v ústach. Každý kúsok treba zapiť obľúbeným vínom. Ku kvalitnej čokoláde sa vraj hodia ľahšie vína s ovocnými zložkami. Ale je samozrejme na každom, aká kombinácia čokolády a vína mu chutí najviac.

Počas veľkonočných sviatkov vyskúšajte aj naše vína RULANDSKÉ ŠEDÉ alebo RULANDSKÉ MODRÉ.