Valentínska trojica

31. Január 2018 | Blog

< Späť 

Väčšina Slovákov pristupuje k sviatku svätého Valentína skôr odmerane. Sú presvedčení, že ide o americký sviatok plný komercie. Pravdou však je, že spomínaný sviatok je oslavou svätého Valentína, talianskeho kňaza, ktorý tajne sobášil zaľúbené páry. Už onedlho budeme môcť patróna všetkých zaľúbencov osláviť. A je len na nás, či skromnejšie, viac duchovne, alebo viac či menej komerčne.

Tak či tak je však isté, že k Valentínu okrem lásky neodmysliteľne patria tri veci. Víno, čokoláda a kvety. Pri víne a čokoláde viacerí z nás začnú pochybovať, či si ich môžu dopriať, keďže ešte stále počúvame o ich škodlivosti pre naše zdravie. Podľa kardiológov, však práve pri týchto potešeniach nemusíme trpieť pocitom viny. Doktori tvrdia, že napríklad skutočne tmavá čokoláda nie je pre srdce škodlivá.

Podobný názor majú aj pri víne. Podľa nich malé množstvo vína, najmä červeného, je pre srdce zdravé. Upozorňujú však, že ženy by si mali dať počas valentínskeho večera najviac jeden, dva poháre, muži tri, štyri.

Kardiológovia dodávajú, že pohár červeného vína a kúsok tmavej čokolády na Valentína je nielen správnou cestou ako sa zavďačiť svojmu partnerovi, ale aj správnou cestou pre zdravé srdce.

Nezabudnite prekvapiť svoju polovičku vínom od nás. Odporúčame CABERNET SAUVIGNON alebo RAČIANSKU FRANKOVKU.