Vína Villa Vino Rača znova medzi slovenskou špičkou

20. September 2017 | Blog

< Späť


 

Až osem vín z vinárstva Villa Vino Rača sa zaradilo medzi 100 najlepších slovenských vín. Vína boli úspešné v najvyššej súťaži Národný salón vín Slovenskej republiky.

Tohtoročný 12. ročník súťaže sa uskutočnil v dvoch kolách. V prvom kole sa medzi najlepšie ružové vína prebojovali z vinárstva Villa Vino Rača dve vína, Frankovka modrá rosé a Cabernet Sauvignon rosé. V druhom kole súťaže bodovalo z Villa Vino Rača až šesť vín. Z červených vín sú to vlajkové lode vinárstva Frankovka modrá a Račianska Frankovka, spolu so slovenskou odrodou Dunaj. Popri tichých bielych vínach Rulandskom šedom a Tramínu červenom sa do výberu najlepších vín dostal aj šumivý skvost Sekt Palugyay blanc brut.

Dohromady s ôsmimi umiestnenými vínami sa vinárstvo Villa Vino Rača zaradilo medzi najúspešnejšie vinárstva tejto súťaže. Spolu s úspechmi na zahraničných a domácich výstavách naše vinárstvo dokazuje, že patríme medzi špičku slovenského vinohradníctva a vinárstva, ktorého kvalita vín má stále stúpajúcu tendenciu. Ocenené vína z produkcie Villa Vino Rača predstavujú nie len výberové vína pre náročnejšieho konzumenta, ale aj vína dostupné pre širokú verejnosť.

Národný salón vín Slovenskej republiky je najvyššou súťažou vín, ktorej úlohou je vybrať 100 najlepších vín slovenských vinárov. Organizuje sa ako finále nominačných výstav vín, uskutočnených v Slovenskej republike v roku 2017. Národný salón vín SR je trvalou expozíciou najlepších slovenských vín, ktoré môžu návštevníci celoročne ochutnať v Múzeu vinohradníctva v Apponyiho paláci v Bratislave.

Zoznam ocenených vín vinárstva Villa Vino Rača v 1.kole:

Cabernet Sauvignon rosé 2016 Palugyay, neskorý zber, suché

Frankovka modrá rosé 2016 Excellence, výber z hrozna, polosuché

Zoznam ocenených vín vinárstva Villa Vino Rača v 2.kole:

Rulandské šedé 2016 Grand Vin, výber z hrozna, polosuché

Tramín červený 2016 Cisársky, výber z horzna, polosladké

Frankovka modrá 2015 Exclusive, neskorý zber, suché

Račianska Frankovka 2015, akostné odrodové, suché

Dunaj 2015 Grand Vin, výber z hrozna, suché

Sekt Palugyay blanc, akostné šumivé, brut

Ocenené vína v druhom kole si môžete kúpiť aj prostredníctvom eshopu. Stačí kliknúť na názov vína.