Vínna fontána

22. Máj 2018 | Blog

< SpäťVínna fontána v talianskom Caldari di Ortona

 

Fontány, z ktorých tečie víno začínajú byť v kurze. Pred zhruba dvoma rokmi inštalovali v talianskom mestečku Caldari di Ortona vínnu fontánu, z ktorej tečie červené víno 24 hodín denne. Víno z nej môžete piť úplne zadarmo. Ešte v roku 1991 otvorila malú fontánku na víno jedna španielska vináreň, aby tak podporila pútnikov po Pilgrimovej ceste do Santiaga. Ďalšia vínna fontána by mohla vzniknúť na Novom Zélande v meste Blenheim.

Predseda obchodnej asociácie Blenheim Antony Mullen navrhol, že fontána na víno by mohla prezentovať ich vinársky kraj ako domov svetových vín. "Fontána by poučila návštevníkov o regióne a ponúkla by im niečo nové, čo môžu v meste zažiť. Predstavujem si, že ľudia k nej prídu a naplnia si fľaše s vínom," uviedol pre denník The Dominion Post. Odporcovia vínnej fontány však upozorňujú, že jej výstavbou stratí novozélandské víno na vážnosti.

Turisti a pútnici si môžu v talianskom mestečku Caldari di Ortona z vínnej fontány nabrať pohár červeného 24 hodín denne. Vinárstvo však varovalo, že fontána nie je určená pre opilcov.

Pokiaľ aj u nás vymyslia vínnu fontánu, objednajte si z nášho eshopu napríklad DEVÍN či naše VELTLÍNSKE ZELENÉ.