Víno a bolesti hlavy

28. Apríl 2017 | Blog

< Späť


 

Poznáte to. Príjemný večer strávený s vínom sa môže ráno zmeniť na bolesť hlavy. Nemôžu za to siričitany vo víne, ako ste si doteraz mysleli, ale len nedodržanie jednoduchých pravidiel.

 V prvom rade je potrebné piť okrem vína aj veľa vody. Keď pijeme alkohol naše telo totiž začne ťahať vodu z každého nášho kúska s cieľom pomôcť našej pečeni vypláchnuť toxín. Dať si počas večera sem tam pohár vody nepomôže. Musíte vypiť minimálne toľko vody, koľko vína. Po druhé, vyhnite sa pri pití vína konzumácií jedál s vysokým obsahom cukru. Kombinovanie alkoholu a cukru v krvi je stvorené na bolenie hlavy. Po tretie, pite len kvalitné vína ako napríklad náš DEVÍN alebo RIZLING VLAŠSKÝ.

 Ak dodržíte tieto tri základné pravidlá, tak by sa bolesti hlavy jednoducho nemali dostaviť. Nezabudnite, že už keď sa náhodou dostavia, treba sa vyhnúť liekom. Aj keď tie rýchlo pomôžu musia byť spracované pečeňou. Takže pridávať ďalšie cudzie látky okrem alkoholu je náročné čo núti vašu pečeň pracovať tvrdšie a to nie je zdravé.