Z Madridu priniesli vína Palugyay jednu veľkú zlatú medailu a jednu zlatú medailu

18. Marec 2020 | Blog

< Späť


 

Aj v týchto neľahkých časoch naše vína stále upútajú zahraničných expertov. Tentokrát vinárstvo Villa Vino Rača získala v španielskom Madride na medzinárodnej výstave Bacchus Wine International Competition jednu veľkú zlatú medailu a jednu zlatú medailu. Veľkou zlatou medailou bolo ocenené víno Palugyay Frankovka modrá hrozienkový výber 0,50 l. Zlatú medailu si zo Španielska odnieslo víno Palugyay Frankovka modrá ľadové víno 0,50 l.

Medzinárodná výstava Bacchus Wine International Competition sa konala v Madride začiatkom marca. Tento rok sa konkurzu zúčastnilo 1578 vín z 22 krajín. Medzi nimi aj tie slovenské. Naši vinári zaslali do súťaže 87 vín. Z Madridu na Slovensko putuje jedna veľká zlatá, 16 zlatých a 16 strieborných medailí.

Bacchus patrí k súťažiam s najprísnejším výberom hodnotiteľov. Do komisií zasadajú degustátori s titulmi ako Masters of Wine, Masters of Sommelier, nezávislí vínni kritici, žurnalisti, enológovia, someliéri z top reštaurácii sveta. Bacchus je organizovaný španielskou úniou degustátorov a prebieha pod patronátom OIV a VINOFED. Vína, ktoré na nej uspejú získavajú podľa počtu získaných bodov jedno z nasledovných ocenení: Grandes Bacchus de Oro - veľká zlatá medaila (92 - 100 bodov), Bacchus de Oro - zlatá medaila (88 - 92 bodov) a Bacchus de Plata - strieborná medaila (84 - 88 bodov).