Začala sezóna burčiaka

28. August 2019 | Blog

< Späť


 

Tohtoročná dovolenková sezóna je pomaly za nami. Vinári už majú v sudoch spracované prvé strapce hrozna. V dedinách a mestách sa totiž začínajú hodové slávnosti, ktoré sú neodmysliteľne spojené aj s predávaním burčiaku.

Burčiak je druh alkoholického nápoja, ktorý sa uvádza ako „rozkvasený, teplý a žltkavo sfarbený rozkvasený hroznový mušt, obsahujúci 4 až 6 % objemu alkoholu. Jeho výroba je významne závislá od chuti výrobcu a druhu hrozna. Pôvodne slovo burčiak pochádza zo spojenia slov BUR DŽAK, nápoj skvasený a búrivý z hrozna na vzdanie vďaky za úrodu. Na výrobu burčiaku by mali používať vinári zdravé hrozno, ktoré vylisujú. Vylisovať ho možno celé, alebo ho možno odzrniť, záleží od individuálneho názoru. Dôležité je odkalenie muštu. Na výrobu burčiaku sa najlepšie hodia aromatické odrody ako Irsai Oliver alebo Muškát. Okrem vône je ich prednosťou aj nízky obsah kyselín. Niekedy sa na jeho prípravu používa aj modré hrozno a vzniká tak tmavší, tzv. červený burčiak. Jeho výroba je však zložitejšia.

Milovníci burčiaka pripisujú tomuto nápoju priam zázračné účinky. Burčiak obsahuje veľa dôležitých prvkov ako sú napríklad železo, zinok a tiamín - podporujúci činnosť srdca. Ďalej obsahuje aj vitamín B, bielkoviny, ale aj veľa minerálov a kyselín, ktoré majú priaznivé účinky najmä na pleť a trávenie, ale i na našu nervovú sústavu. Zdraviu prospešný je však len pri rozumnom pití. Dospelý muž by nemal vypiť viac ako pol litra denne. U ženy je táto dávka nižšia, nemala by prekročiť objem tri deci.

Predaj burčiaka reguluje zákon o vinohradníctve a vinárstve. Burčiak možno ponúkať spotrebiteľovi v období od 15. augusta do 31. decembra kalendárneho roka zberu hrozna, z ktorého je vyrobený. Fixný termín predaja burčiaku stanovil štát po tom, ako opakovane dochádzalo k podvodom pri predaji burčiaku. Špekulujúci výrobcovia totiž zbierali nedostatočne zrelé hrozno, ktoré neobsahovalo dosť cukru a tak ho umelo ho dosladzovali. Zákon považuje 15. august za dátum, kedy je už väčšina hroznovej úrody dozretá, a teda aj dosť sladká na spracovanie. V minulom roku však ministerstvo pôdohospodárstva výnimočne povolilo predaj burčiaka už od 6. augusta. Dôvodom bolo nadpriemerné slnečné počasie, ktoré dopomohlo hroznu skôr dozrieť.

Predajca burčiaka je povinný v mieste predaja viditeľne na výveske burčiak označiť pojmom ‘Burčiak‘ a uviesť údaj o výrobcovi.