Zmení sa po pandémii svet vína?

28. Apríl 2020 | Blog

< Späť


zdroj: pixabay.com

V súčasnosti sa šíriaci koronavírus neobišiel ani svet vína. Someliéri sú na nútenej “dovolenke“, medzinárodné výstavy a vínne súťaže sú odložené na neurčito. V domácnostiach potečie ešte veľa vína, pokiaľ si budeme môcť nápoj kráľov vychutnať vo svojich obľúbených dnes nútene zatvorených reštauráciách či vinárňach. Uvidíme, ako to bude počas koronakrízy s predajom vína.

Niekto tvrdí, že predaj vína stúpa. Iní sú zase presvedčení, že niektorí vinohradníci zďaleka nepredajú toľko, koľko po minulé roky. Vinári oficiálne štatistiky ešte nezverejnili. Nárast predaja vína by však mali vinári určite zaznamenať pri domácnostiach. Veľký výpadok sa však dá očakávať pri reštauráciách či vinárňach. Aspoň ako tak zachránili svoje tržby vinári, ktorí prevádzkovali online predaj. Ten je teraz z pochopiteľných dôvodov populárny viac ako inokedy. Zaujímavé taktiež bude sledovať, či vinárske podniky nájdu dostatok sezónnych pracovníkov na oberanie viníc a výrobu tohtoročných vín.

Nateraz je vo vinárskom svete ešte veľa nezodpovedaných otázok. Jedno je však isté, svet už nebude taký, ako pred vypuknutím pandémie COVID-19. Čaká nás niečo nové. Musíme veriť, že aj ten nový svet nám ponúkne veľa príležitosti ochutnať skvelé vína. Veď každá kríza, čiže aj táto koronakríza, prináša nové výzvy.

Držme si palce, priatelia vína!!!

P.S.: Aj počas týchto ťažkých chvíľ si môžete objednať naše víno online na www.villavinoraca.sk.